ESFALP - European school for a living planet
European schools for a living planet - ESFALP 2012/13
Ponedeljek, 22. 10. 2012
V ponedeljek, 22. 10. 2012, sem se skupaj s prof. Simonom Gračnerjem, dvema osnovnošolkama in srednješolko ter njihovimi profesorji, odpravila v Illmitz v Avstrijo. Pred odhodom sem bila vznemirjena in dobre volje. Med potjo pa smo že navezali prve stike. Po prihodu in nastanitvi v hotelu Post se je začelo zares.
Spomini na projekt
Na spodnji povezavi si lahko ogledate kratka filma o tem kako lepo in poučno je bilo na prvem srečanju v Illmitzu v Avstriji in na zaključku v Moeciu de Susu v Romuniji.
Vodja projekta: Simon Gračner
Odpadki so lahko uporabni (Waste can be useful) 2013
Tudi naši dijaki se trudijo, da bi ostala narava čista
So odpadki res lahko uporabni? Na Biotehniški šoli Maribor verjamemo, da so, zato smo se tudi pridružili mednarodnemu projektu ESFALP 2012 (European school for a living planet). To je projekt, ki že peto leto zapored združuje šole iz različnih evropskih držav.
Romunija 2013
V torek, 4.6.2013, sva se s profesorjem Gračnerjem odpravila v Romunijo, kjer je potekal zaključek pete ESFALP-ove akademije. Skupaj s še tremi dijaki in tremi profesorji s Hrvaške smo se s kombijem odpeljali do letališča na Dunaju od tam pa smo poleteli v Bukarešto.